قوانین و مقررات

کلیه کاربران پویش سرور و کلیه اشخاصی که با پویش سرور همکاری میکنند پس از تهیه هر یک از سرویس های پویش سرور، موظف به رعایت کامل شرایط و مقررات تعیین شده توسط پویش سرور می باشند. قوانین پویش سرور در 9 فصل تنظیم شده است و کاربران موظف به رعایت هر 9 فصل می باشند. این قوانین ممکن است در زمان های مختلف تکمیل گردد، لذا از مشتریان خواهشمندیم به صورت مداوم این قوانین را مطالعه نمایند (درصورت تعیین فصل جدید برای محصولات جدید اطلاع داده می شود.)

شرایط و سیاست های کلی :

فصل اول : تعاریف

1.1-مشترک: به شخصی حقیقی یا حقوقی که با ثبت نام در مرکز کاربران و نسبت به پرداخت هزینه اقدام می نماید.

1.2-سرویس: هر یک از خدمات مجازی، حقیقی، طراحی، برنامه نویسی و فضای قابل اجاره

1.3-مرکز کاربران: آدرسی که در آن مشترک می تواند از آخرین وضعیت سرویس های خود و نیز ارائه درخواست های پشتیبانی استفاده کند.

1.4-تعرفه: فهرست کامل سرویس های قابل ارائه همراه با ویژگی ها و محدودیت ها و قیمتها به نحوی که خریدارکاملا آگاه گردد.

1.5-Spam (هرزنامه): ارسال ایمیل به فردی بدون اینکه گیرنده نامه رضایت داشته باشد.

1.6-منابع RAM: میزان استفاده از حافظه اصلی سرور یا سرورهایی که به وب سایت خریدار سرویس دهی می کنند برحسب مگابایت وقتی که بازدید کنندگان آن سایت درحال استفاده و مشاهده آن سایت می باشند. همچنین به میزان حافظه اختصاص داده شده در سرورهای مجازی جهت پردازش نیز گفته می شود.

1.7-منابع CPU: میزان استفاده از پردازنده سرور یا سرورهایی که به وب سایت خریدار سرویس دهی می کنند جهت پردازش درخواست ها و اجرای کدهای دینامیک آن سایت نسبت به کل توان پردازنده سرور به صورت درصد وقتی که کاربران آن سایت در حال استفاده و مشاهده آن سایت می باشند. همچنین به میزان پردازنده اختصاص داده شده در سرور های مجازی جهت پردازش نیز گفته می شود.

فصل دوم : موارد مرتبط با هاست های میزبانی سایت

2.1- استفاده از هاست اشتراکی میزبانی سایت به عنوان فایل هاستینگ و دانلود و چت ممنوع می باشد.

2.2- استفاده از اسکریپت های مخرب و نامتعارف که به سرور و سایر سایت های مشتریان آسیب می رساند ممنوع می باشد.

2.3- استفاده از اسکریپت هایی که بیش از اندازه از منابع سرور استفاده می کنند مانند لیچ و غیره ممنوع می باشد.

2.4- ارسال ایمیل به قصد: تبلیغات، مزاحمت، بالک و خلاف قوانین کشور ممنوع می باشد در صورت وقوع اکانت فرد متخلف به صورت کامل پاک خواهد شد و هیچ گونه اعتراضی در این خصوص پذیرفته نخواهد بود. برای هر دامین محدودیت ارسال 1000 ایمیل در روز وجود دارد. اگر چنانچه کاربری بیش از این حد مجاز ایمیل ارسال کند سیستم به طور خودکار اجازه خروج ایمیلی دیگر را به کاربر نمی دهد.

2.5- استفاده مشخص از امکانات سرویس: مشتری محدود به میزان استفاده از امکانات مشخص شده ( مانند میزان پهنای باند ، میزان فضا ، تعداد ایمیل ، تعداد ساب دومین و … ) در سرویس خریداری شده می باشد و در صورت مصرف بیش از حد مجاز تعیین شده، سرویس به طور خودکار به حالت تعلیق در آمده و مشتری می بایست جهت بازگشایی مجدد، سرویس خود را ارتقا دهد.

2.6- کلیه سرویس ها در صورت عدم صورت حساب پرداخت بلافاصله مسدود خواهند شد و وابسته به نوع سرویس بین 48 ساعت تا 15 روز بعد از گذشت سررسید به دلیل عدم پرداخت صورت حساب از سوی مشترک حذف خواهد شد. اطلاع رسانی از طریق پیامک و ارسال ایمیل از 7 روز قبل از سررسید انجام خواهد شد و در صورت مسدود سازی تحت هیچ شرایطی به غیر از پرداخت صورتحساب و تمدید سرور امکان باز شدن سرویس مورد نظر وجود نخواهد داشت و در صورت حذف شدن بدلیل عدم پرداخت پویش سرور هیچگونه مسئولیتی در قبال حذف شدن اطلاعات مشترکین نخواهد داشت. لذا تقاضا می شود از ارسال تیکت در باره این موارد لطفا خودداری کنید و تنها طبق قوانین اقدام به پرداخت صورتحساب در سررسید مقرر نمایید تا دچار مشکل نشوید.

2.7- سرویس های میزبانی اشتراکی در صورت عدم پرداخت صورت حساب توسط مشترک بعد از 15 روز و سرورهای مجازی بعد از گذشت 48 ساعت به طور خودکار حذف خواهند شد و اطلاعات آن پس از حذف سرویس به هیچ عنوان در دسترس نخواهد بود. در خصوص سرورهای اختصاصی نیز وضعیت و نحوه پرداخت صورت حسابها در سرویس دهنده های مختلف متفاوت است که در این خصوص در زمان تحویل سرویس اطلاع رسانی خواهد شد.

2.8- پویش سرور تلاش خود را جهت راهنمایی خریدار در مسائل فنی می کند و در این خصوص نیز اقدام به راه اندازی مرکز آموزش نیز نموده است ولی خریدار خود مسئول است که با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنائی داشته و شرکت مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحیح از سرویس ندارد.

فصل سوم : قوانین مرتبط با هاست های پربازدید

3.1- استفاده از سرویس برای ارسال اتک به دیگر سرور ها یا سرویس ها اکیدا ممنوع می باشد و با کاربر خاطی بر خورد خواهد شد.

3.2- استفاده از این سرویس ها به عنوان هاست دانلود یا ارسال ایمیل تبلیغاتی اکیدا ممنوع می باشد و سرویس بسته خواهد شد.

فصل چهارم : قوانین مخصوص نمایندگان

4.1- نماینده ها موظف به رعایت قوانین هاست های اشتراکی ‏می باشند. در صورت عدم رعایت قوانین و در شرایط اضطراری، پویش سرور این اجازه را دارد اکانت های ‏مشتریان را بدون اطلاع قبلی ساسپند نمایند. نماینده می تواند در پنل نمایندگی دلیل ‏ساسپند شدن اکانت مشتری را مشاهده نماید.‏

4.2- اطلاعات مشترکین سرویس نمایندگی هاست تا 10 روز پس از گذشت زمان سر رسید هاست بر روی سرور نگه داری می شود و مشترک فرصت داشته تا اقدام به تمدید آن نماید و پس از آن کلیه اطلاعات پاک خواهد شد و هیچ گونه اطلاعاتی قابل بازیابی نخواهد بود.

4.3- پویش سرور هیچ گونه مسئولیتی در مورد پشتیبانی زیر مجموعه های نماینده ندارد و پشتیبانی آنها بر عهده نماینده می باشد.

4.4- پویش سرور اجازه دارد در صورتی که هر یک از سایت ها زیر مجومعه نماینده تخلفی مانند اسپم، ابیوز، استفاده بیش از حد از منابع، لیچ و… انجام دهد سرویس وی را مسدود نماید و در صورت صلاحدید، از میزبانی مجدد سرویس خودداری کند.

فصل پنجم : قوانین ثبت دومین بین المللی و ملی

5.1 – از آنجایی که دامنه های بین المللی تماما با مشخصات مشتری ثبت شده و مالکیت دامنه در اختیار مشتریست لذا مسئولیت نگهداری از دامنه نیز به عهده مشتری می باشد و در صورت سوء استفاده یا انتقال دامنه شرکت هیچ مسئولیتی را نمی پذیرد. لازم به ذکر است که برای جلوگیری از انتقال دامنه می توانید از طریق کنترل پنل خود وضعیت دامنه را به حالت قفل (Registrar Lock) در آورید.

5.2 – مسئولیت انتخاب نام دامنه با مشتریست و پس از ثبت دامنه به هیچ عنوان امکان تغییر نام و یا لغو دامنه موجود نمی باشد.

5.3 – برای تمدید دامنه مشتری موظف است تا قبل از فرا رسیدن تاریخ انقضای دامنه نسبت به تمدید دامنه اقدام نماید در غیر اینصورت چنانچه دامنه منقضی شده و توسط شخص دیگری ثبت شود، مسئولیتی به عهده شرکت نمی باشد.

5.4 – مشتری موظف است هنگام سفارش دامنه های ملی از نیک هندل صحیح و متعلق به خود استفاده کند و پویش سرور مسئولیتی جهت اثبات و صحت آن ندارد. همچنین پویش سرور کنترلی در قبال تایید یا رد دامنه در داخل پنل نیک نداشته و تمام امور مرتبط با دامنه نظیر تایید یا رد، درخواست مدارک و فرمهای مرتبط با عملیات ثبت دامین ها توسط خود نیک انجام می شود و پویش سرور هیچ گونه کنترلی در این خصوص ندارد و تمام امور مرتبط با این موارد می بایست از سمت نیک پیگیری شود.

5.5 – مشترک می بایست هنگام سفارش دامنه ملی، شناسه های مجاز را “خودم و نمایندگان” انتخاب نموده باشد. بدیهیست در صورت عدم انتخاب این مورد، امکان ثبت دامین برای ما وجود ندارد و در صورتی که پس از گذشت 7 روز اقدام به انتخاب شناسه صحیح نکند دامنه لغو و هزینه آن بازگشت نمی خورد.

5.6 – پویش سرور مسئولیتی در قبال تایید یا تایید نشدن دامنه انتخابی چه دامنه های ملی و چه دامنه های بین المللی ندارد و گاها ممکن است بسته به شرایط و نام دامنه ی انتخاب شده، امکان ثبت دامین وجود نداشته باشد.

فصل ششم : قوانین مربوط به طراحی

6.1 – در کلیه سفارشات طراحی برای آغاز کار 70% از هرینه کل پروژه دریافت می گردد.

6.2 – کلیه مشتریانی که سفارش طراحی قالب داده باشند باید کپی رایت مربوط به پویش سرور (عبارت طراحی شده توسط: پویش سرور) را بدون تغییر و یا دستکاری حفظ نمایند.

6.3 – در صورت تمایل به حذف کپی رایت می بایست 30% هزینه مازاد بر وجه طراحی جهت حذف کپی رایت به واحد طراحی و توسعه پویش سرور پرداخت نمایند.

6.4 – پویش سرور مسئولیتی در قبال ادیت رایگان محصولات ندارد.

6.5 – پویش سرور این اجازه را دارد که در صورتی که مشتری کپی رایت پویش سرور را حذف یا ادیت نمود محصول وی را برای فروش یا به صورت رایگان قرار داهد.

6.6 – هزینه طراحی سفارشی که در فاکتور به مشتری ارائه می گردد معتبر می باشد و هزینه ارائه شده اولیه تنها هزینه براوردی پروژه می باشد.

6.6 – پویش سرور مسئولیتی در قبال عدم هماهنگی قالب با نسخه جدیدتر CMS یا افزونه های احتمالی ندارد.

6.7 – پویش سرور مسئولیتی در قبال بهم ریختگی قالب به دلیل دستکاری های ناشیانه یا نصب پلاگین ها ندارد.

6.8 – پویش سرور مسئولیتی در قبال آموزش کار با قالب ، سایت و… یا انتقال مطالب و ویرایش مطالب ندارد.

فصل هفتم : قوانین مربوط به بازگشت هزینه

7.1- عودت وجه محصولات تا 7 روز امکان پذیر می باشد و این عودت تنها در شرایط زیر و با کسر کارمزد انتقال امکان پذیر است:

الف) داون بودن سرور برای مدت بیش از 8 ساعت

ب) پایین بودن سرعت سرور از سرعت استاندارد جهانی تعیین شده

ج) وجود مشکل فنی که گروه قادر به رفع آن نباشد (غیر از اینکه ماژولی در اسکریپت مورد استفاده قرار گرفته باشد که به دلایلی بر روی سرور فعال نباشد)

7.2- مدت زمان بازگشت وجه بسته به وضعیت بانکی کشور از 24 ساعت تا 72 ساعت متغیر می باشد. لطفا قبل از 72 ساعت، درخواست مجددی برای ارسال وجه ارسال نفرمایید.

7.3- مشتری موظف است که قبل از لغو کردن سرویس خود، کلیه اطلاعات مورد نیاز خود را از روی سرویس بردارد. به محض کنسل شدن سرویس، تمام اطلاعات مشترک به همراه کلیه بک آپها حذف خواهد شد و هیچ گونه اطلاعاتی در دسترس نخواهد بود.

7.4- بازگشت هزینه فقط شامل سرویس میزبانی وب و سرویس های نمایندگی می باشد و سرور مجازی ، سرور اختصاصی و دامین را شامل نمی شود.

7.5 – ضمانت برگشت وجه تنها در هفته اول سرویس های جدید ارائه می شود. تمدید یا ارتقای هر سرویس شامل ضمانت بازگشت وجه نمی شود.

7.6 – بازگشت وجه تنها ارائه ی درخواست کتبی مالک امکان پذیر می باشد و مالک سرویس می بایست تصویر کارت ملی را به همراه درخواست کتبی از طریق تیکت ارسال نماید تا پس از تطابق با مشخصات کاربری عودت وجه انجام شود. لازم به ذکر هست درصورت استفاده از نام های مستعار و عدم تطابق آن با کارت شناسایی ارائه شده هیچگونه وجهی عودت داده نخواهد شد.

فصل هشتم : قوانین مربوط به نسخه پشتیبان

8.1- به طور کلی مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از داده ها و فایلها با خود خریداران بوده و همه خریداران می بایست پشتیبان کلیه داده های مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای شرکت نگهداری نمایند. در صورت بروز هر مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات از آرشیو بکاپ هیچگونه اعتراضی پذیرفته نخواهد بود و شرکت در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.

8.2 – مسئولیت بکاپ گرفتن در سرویس های سرورهای اختصاصی و مجازی صرفا به عهده خود خریدار می باشد و شرکت در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد

8.3- شرکت جهت امنیت بیشتر، از کلیه از فایلهای خریداران بصورت روزانه ، هفتگی و ماهیانه نسخه پشتیبان تهیه می کند. این نسخه پشتیبان حداکثر تا 15 روز پس از منقضی شدن سرویس کاربر نگهداری خواهد شد.

8.4 – تمام نسخه های پشتیبان بر روی محلی خارج از دسترسی خریدار نگهداری می شود

فصل نهم : قوانین مربوط به ریستور بک آپ

به دلیل افزایش درخواست های نمایندگان عزیز مبنی بر بازیابی اکانت های مختلف، لازم است به چند نکته زیر در ارسال درخواست بازیابی اکانت توجه فرمایید:

9.1- تنها بک آپ هایی که به طور مستقیم توسط سی پنل گرفته شده اند بازیابی می شوند (یعنی فول بک آپ سی پنل)

9.2 – هرگز نام فول بک آپ سی پنل را تغییر ندهید.

9.3- در حال حاضر پویش سرور بک آپ های کنترل پنل های دیگر مانند دایرکت ادمین را انجام نمی دهد و این انتقال بر عهده کاربر/مشتری می باشد.

9.4 – انتقال سایت ها چه برای مشتریان و چه برای نمایندگان محترم پویش سرور تنها در ساعات اوج خلوتی سرور انجام می پذیرد.

9.5 – زمان انتقال بک آپ یا سایت شما بسته به حجم اشغال شده هاست شما متفاوت است. لطفا در زمان اطلاعات صبور باشید تا از طرف تیم پشتیبانی به درخواست شما پاسخ داده شود و در این زمینه از ارسال درخواست های متعدد خودداری نمائید.

توجه مهم یک : درصورتی که کاربران و مشتریان محترم پویش سرور قوانین مربوط به انتقال را رعایت ننمایند تیکت آن ها بدون اطلاعیه بسته می شود و درخواست آنها انجام نمی شود.

توجه مهم دو : هر کاربر در ماه تنها میتواند 3 بار درخواست ریستور بک آپ نماید و اگر بیش تر از این شود ملزم به پرداخت هزینه می باشد.

درباره پویش سرور

شرکت پویش گستران (پویش سرور) با سابقه ی فعالیت از سال 94 در زمینه ارائه خدمات میزبانی وب , سرور مجازی و اختصاصی در داخل و خارج از کشور با خدمات رایگان نصب و کانفیگ و لایسنس های رایگان و ارزان و ارائه خدمات تخصصی لینوکس و ویندوز در سرورهای مجازی و اختصاصی توانسته تا کنون رضایت کاربران را نسبت به خود جلب نماید , پویش سرور بزرگترین ارائه دهنده هاست اشتراکی، سرورهای مجازی و اختصاصی داخل کشور و اروپا با سرورهای بسیار قدرتمند می باشد و در بین شرکت های ارائه دهنده ی خدمات میزبانی وب از معدود شرکت هایی می باشد که اورسل ندارد و همواره حقوق مشتریان و کیفیت بالای سرویس ها را بر سود بیشتر ارجعیت می نهد. پویش سرور با بکار گیری تیم حرفه ای در زمینه کد نویسی و طراحی وب و افراد مجرب و حرفه ای مختصص سیستم عامل های لینوکس و ویندوز آماده ارائه خدمات بصورت 24 ساعته به مشتریان گرامی خود می باشد.

تمامی حقوق این وب سایت برای پویش سرور محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.

به اطلاع مشتریان گرامی می رساند فروش سرور مجازی آلمان با قابلیت نصب انواع سیستم عامل های ویندوز و لینوکس و میکروتیک مجددا آغاز شد و هم اکنون می توانید ثبت سفارش کنید. در نظر داشته باشید ظرفیت ارائه محدود استخرید سرویس