اخبار

پاسخ به چند ادعا (دفاعیه پویش سرور در خصوص اتهام پاندا میزبان)

معمولا خیلی کم پیش میاد که اتفاق یا اخباری از مجموعه اتفاقات داخلی پویش سرور بیرون بیاد و همه ی ما ۲۴ ساعته در تلاشیم تا شما بهترین میزبانی رو تجربه کنید ولی این بار قصد داریم یک داستان از مجموعه داستان های مجموعه پویش سرور رو که مقداری بعضیها ناخوشایند هست و دستشونو رو میکنه رو براتون تعریف کنیم تا این داستان باعث بشه کمی احتیاطتون رو در روزگاری که خیلیها برای پول توی جیب شما دندون تیز کردن بیشتر کنید و به قول معروف سرتون کلاه نره. این داستان مربوط میشه به یکی از مشتریان آلفا ریسلر ما. داستان از اینجا شروع شد که فردی با ما تماس گرفت و میخواست که سرویس آلفا ریسلر ما رو دریافت کنه. این فرد اعلام کرد که مادرش مریض هست و نان آور خونه هست و بابت پرداخت پول این سرویس از ما برای یک ماه به بهانه این که مادرم مریض هست و نیاز دارم پول دربیارم و خرج مادرم رو بدم مهلت خواست که ما ماه اول رو به رایگان بهش سرویس بدیم و وقتی سررسید ماه دوم رسید، صورت حساب ماه اول و دوم رو با هم پرداخت میکنه……

معمولا ما چنین مواردی رو اون هم برای چنین سرویس مهمی رو قبول نمیکنیم ولی نمیدونیم چه جوری شد که دلمون سوخت و قبول کردیم تا به کاربر، یک ماه مهلت پرداخت صورت حساب رو بدیم. این مشترک ما تعدادی مشتری گرفت و اعلام کرد که هزینه همه رو ماهیانه از مشتریان دریافت میکنه و آخر ماه صورت حساب هر دو ماه رو یک جا با هم پرداخت میکنه و تمامی مدارک در این خصوص رو ارائه داد؛ اما…….

زمان پرداخت سررسید صورت حساب ها رسید اما مشترک به یکباره ناپدید شد!!! و ما موندیم و چند صورت حساب پرداخت نشده. مشخص شد که مشترک شماره و آدرس درستی رو توی سیستم وارد نکرده و تماس های ما برای تعیین تکلیف وضعیت سرویس به جایی نرسید. به ناچار مجبور شدیم با ریسلرها و یوزرهای کاربر تماس بگیریم و با ارائه تخفیف قابل ملاحظه ای بهشون، اکثرشون رو ساماندهی و تعیین وضعیت کامل کنیم. چون همه، صورت حساب ها رو ماهیانه پرداخت میکردن خیلی راحت ساماندهی شدند و روی سرورهای ما میزبانیشون رو ادامه دادن. حتی اجاره ماه اول و دوم رو ازشون نگرفتیم و با روی باز بهشون بخشیدیم.

اما این بین، یک ریسلر به هیچ وجه حاضر به پاسخگویی به ما برای تعیین وضعیت سرویس های خودش نبود. به قول آقای رضاییان همکار عزیزمون در واحد اجرایی، ظاهرا میزبانی مفت و مجانی بهش مزه کرده بود. قصد داشتیم اسمش رو نگیم ولی چون گستاخی و پررویی به تمام معنای این کاربر رو دیدیم و بعد هم متوجه شدیم که این برند هم شاکی زیاد داره و مشغول برداشتن یواشکی کلاه مردم هست و مردم هم خبر ندارن تصمیم گرفتیم اسم برند رو واضح اعلام کنیم تا همه آگاه بشن. این برند پاندا میزبان بود که باعث بروز کلی مشکل برای ما شد. تقریبا پنج ماه همکاران ما در حال تلاش بودند تا با صاحب این ریسلر که البته تعداد یوزرهاش کمتر از انگشتان دو دست بودند ارتباط برقرار کنن ولی متاسفانه این مشترک برای اینکه پول سرویس رو پرداخت نکنن هیچ پاسخی به ما نمیدادن……

فکرش رو بکنید……. نزدیک پنج ماه جواب ما رو نمیدادن که پول سرویس رو ندن…….

متاسفانه انتهای ماه پنجم ناچار شدیم برای ساعاتی سرویس مشترک رو مسدود کنیم تا بالاخره مجبور به جوابگویی بشن. اما ایشون با نهایت پررویی که نشان از شعور و شخصیتشون داشت به جای اینکه بخوان جبران خسارت کنن و هزینه این چند ماهی که به رایگان میزبانی شدند رو پرداخت کنند، تهدید به شکایت کردن و گفتن اینکارو میکنم و اونکار رو میکنم. ما هم دیدیم ایشون خیلی بی ادب هستن از خیر پول یک میلیون و خورده ای خودمون گذشتیم و گفتیم تشریفتون رو ببرید و دیگه از میزبانی خبری نیست. پول برای مجموعه ما هیچ وقت اولویت اول نبوده و نیست. اما ایشون با وقاحت تمام به تهمت زنیهاشون علیه مجموعه ی ما ادامه دادن و توی کانال تلگرامشون کلی بد و بیراه بار ما کردن و حتی دست به جعل تیکت های ما زدن……..

اما داستان ما با این مجموعه همینجا تموم نشد و این مجموعه ظاهرا اطلاعات مشترکها رو گروگان گیری کرده بودن و افرادی از مشتریان پاندا به ما شکایت می کردن که اینها پول ما رو خوردن و سایت ما رو گروگان گرفتن و بک آپ هم نمیدن و سایتشون مدام قطع میشه و اصلا جوابگو نیستن و ما متحمل ضرر شدیم و رتبه گوگل سایتمون به باد رفت و موارد دیگه. ما هم بک آپ هایی که از سایتهاشون روی سرورهای خودمون بود رو بهشون به رایگان میدادیم و بابت نگهداری بک آپها هم هیچ هزینه ای از کاربرها نگرفتیم. اما همه شرکتها مثل ما مهربون نیستن…….

خوب حالا هدفم از تعریف کردن این داستان چی بود؟ که برسونیمتون به چندتا توصیه عمومی که همه جا کاربرد داره

۱- برای چند تومن ناقابل ارزون تر به این هاستینگ های نامعتبر و بی نام و نشون که سایتشون مدام داون میشه و هیچ نماد اعتماد یا مدرک معتبر در قالب قانونی بودن فعالیتهاشون ندارن به هیچ وجه اعتماد نکنید. از قدیم گفتن هیچ ارزونی بی حکمت نیست. این مدل شرکت ها تنها با ضربه زدن به بازار و مشتریان، سبب از بین رفتن سایت شما میشن. کما اینکه این هاستینگ هم توی سرورهای قبل از ما مدام توی ریسلرهای مختلف به دلیل مشکلات فنی سایت اصلیش مدام داون میشده و این داون شدن سبب می شده دامینهای زیر مجموعه ی این ریسلر هم مکررا داون بشن و سایت شما عملا در دسترس نیست

۲- همیشه سعی کنید به جای اینکه از ریسلرهای نامعتبر خرید کنید از خود شرکت اصلی فروشنده هاست یا ریسلر معتبر که مدارک هویتی و کسب کار کامل داره خرید کنید. باور کنید همونطوری که جناب نماینده ی عزیز یک شبه غیبش زد، این مدل شرکتها هم یک شبه میتونن غیبشون بزنه و ناپدید بشن. البته خدایی نکرده منظور ما بعضی ریسلرهای شریف و بزرگواری که سالیان سال هست کارشونو همیشه به نحو احسنت انجام میدن نیست و این عزیزان همیشه روی چشمان ما جا دارند و در پویش سرور به نحو احسنت میزبانی شدند. اما همیشه کلاهبردار همه جا پیدا میشه. شما مراقب باشید.

۳- کلیه اسناد و مدارک مکاتبات ما با این فرد در آرشیو مکاتبات ما برای همیشه نگهداری میشه و در زمان مناسب و زیاد شدن تعداد شکات، پیگیری و کلیه مدارک هم در اختیار نهادهای قانونی قرار می گیره. ضمن اینکه هر زمان که مراجع محترم قضایی صلاح دونستند، آماده هستیم تا آرشیو کامل کلیه تخلفات این کاربر رو برای پیگیری حقوقی برای احقاق حقوق مشتریان در اختیارشون قرار بدیم.

۴- باز هم از مشتریان عزیز، علاقمندان و افراد فعال در حوزه وب عاجزانه تقاضا داریم در زمان خرید سرویس ها به معتبر بودن بودن اون سرویس توجه ویژه کنید. همه هاستینگ ها مثل ما از آرشیو روزانه و هفتگی و ماهیانه از سرویس هاشون به رایگان به مشتریانی که یوزر ریسلرشون به تعهدات مالی یا حقوقی یا مسائل دیگه که رعایت اونها توی کشورمون الزامی هست عمل نکنند رو بک آپ و حتی سرویس نمیدن ممکنه جواب تلفن و تیکتتون رو هم ندن و بگن برید سراغ همونی که بهش پول دادید. به همین سادگی……

در انتها خدمتتون عرض کنم که پول برای مجموعه ما هیچ وقت اولویت اول نبوده و نیست و اینکه شما رضایت قلبی از مجموعه ی ما داشته باشید و با اومدن اسم مجموعه ی ما، آرامش و خاطرات خوب توی ذهنتون جا بگیره از هرچیزی برای ما مهم تر هست. ما همیشه سعی میکنیم گرون ترین و بهترین سرورها با بهترین سیستم ها و کانفیگ ها رو برای شما انتخاب کنیم تا شما همیشه تفاوت کیفیت رو احساس کنید. همیشه این اعتماد شماست که ما رو توی مسیر خودمون در طی این شش سال پر فراز و نشیب به سمت جلو هل داده.

شاد و پر انرژی باشید

author-avatar

درباره امیرحسین صمدبین

حدود 10 سال است که بــصورت تخصـصی و حـرفه ای در حـوزه سئو و بهینه سازی سایت فعالیت مـی کند و تجربه همکاری با ده ها رسانه بزرگ اینترنتی را در کارنامه خود دارد و سالـــهاست که یکی از بـرتـرین ها در زمینه تولید محتوای حرفه ای مطابق با الگوریتم های موتورهای جستجوگر در کشور است. وی در حال حاضر مدیریت پویش سرور را بر عهده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =