دایرکت ادمین, سی پنل, هاست

هاست و انواع آن را بشناسید !

هاست ( Host ) به فضایی در اینترنت گفته می شود که اطلاعات سایت ها و وبلاگ ها در آن نگهداری می شود، عموما به معنای فضای اختصاص داده شده به وب سایت گفته می شود . هاست یا فضای میزبانی دارای حجم معینی جهت نگهداری از اطلاعات می باشد که این حجم نسبت به بزرگی وب سایت و اطلاعات آن متغیر است.
هاست در حقیقت مانند هارد در کامپیوتر شما می باشد ، با این تفاوت که اطلاعات موجود در هاست بر بستر اینترنت نگهداری می شوند و تمام اطلاعات بر روی هارد سرور های متصل به اینترنت نگهداری می شود ، اطلاعاتی که بر روی host نگهداری می شوند در تمام دنیا توسط افراد از طریق اینترنت قابل دسترس می باشند البته امکان رمزنگاری اطلاعات وجود دارد . همانطور که آگاه هستید سرور هاستینگ ( host ) یک کامپیوتر همیشه روشن می باشد که وظیفه آن نگهداری اطلاعات و اشتراک اطلاعات به صورت ۲۴ ساعته در اینترنت می باشد . در حقیقت این کامپیوتر های همیشه روشن که میزبان اطلاعات هاست های مشترکین یک هاستینگ می باشد در یک مرکز پیشرفته به نام دیتاسنتر نگهداری می شود . بسته به کیفیت قطعات سرور ها ( کامپیوتر های ارائه دهنده خدمات ) و شرایطی که کامپیوتر های سرور در آن نگهداری می شود ( شرایط فیزیکی دیتاسنتر ها ) کیفیت هاست ها متغیر می باشد ، به طور مثال ممکن است بسته به شرایط فیزیکی دیتاسنتر کامپیوتر سرور طی ۳۰ روز ، حدود ۱ ساعت قطع باشد ( کامپیوتر سرور روشن نباشد ) در این صورت هاست های کاربرانی که در این سرور میزبانی می شوند طی ۳۰ روز ۶۰ دقیقه قطع هستند و در کل دنیا اطلاعات آن وب سایت در آن بازه زمانی قابل دسترس نمی باشد . شرکت های هاستینگ با اجاره یک یا چند سرور از دیتاسنتر های مختلف و بهینه سازی سرور ها جهت ارائه هاست اشتراکی به میزبانی اطلاعات کاربران می پردازند و در قبال آن هزینه ماهیانه یا سالیانه دریافت می کنند ، باید توجه داشت که ممکن است بر روی یک سرور از چندین هزار سایت میزبانی شود ( میزبانی وب ) و به هاست های مشترکین آن سرور چندین هزار نفره ، هاست اشراکی می گویند .
سپس شرکت های هاستینگ برای سهولت کاربران جهت ویرایش اطلاعات و به اشتراک گزاری اطلاعات بر روی سرور های خود کنترل پنل نصب می نمایند و کاربران می توانند با استفاده از یک کنترل پنل گرافیکی پیشرفته اطلاعات خود را کنترل و از امکانات هاست مانند ایمیل ، بانک اطلاعاتی ، آنالیز کننده وب سایت ، آمارگیر و … استفاده نمایند .

انواع هاست
در زمینه میزبانی وب و هاستینگ دو نوع هاست همواره در دسترس کاربران قرار می گیرد :
۱- هاست لینوکس
۲- هاست ویندوز
لینوکس : سیستم عامل این نوع هاست ها تحت لینوکس ( متن باز ) می باشد .
ویندوز : سیستم عامل این نوع هاست ها تحت ویندوز می باشد.

پویش سرور در حال حاضر ارائه دهنده خدمات هاست لینوکس با کنترل پنل پیشرفته cPanel و DirectAdmin می باشد که انواع سرویس های هاست پویش سرور به صورت زیر است.

هاست لینوکس سی پنل NVMe اقتصادی آلمان

هاست لینوکس سی پنل پر سرعت SSD ایران

هاست لینوکس سی پنل NVMe حرفه ای آلمان

هاست لینوکس دایرکت ادمین اقتصادی آلمان

هاست لینوکس دایرکت ادمین حرفه ای آلمان

پلن های ما را ببینید، مقایسه کنید، تصمیم بگیرید!

author-avatar

درباره امیرحسین صمدبین

حدود 10 سال است که بــصورت تخصـصی و حـرفه ای در حـوزه سئو و بهینه سازی سایت فعالیت مـی کند و تجربه همکاری با ده ها رسانه بزرگ اینترنتی را در کارنامه خود دارد و سالـــهاست که یکی از بـرتـرین ها در زمینه تولید محتوای حرفه ای مطابق با الگوریتم های موتورهای جستجوگر در کشور است. وی در حال حاضر مدیریت پویش سرور را بر عهده دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 11 =