سی پنلهاست

نحوه استفاده از Git Version Control در cPanel

Git Version Control در سی پنل ابزار جدیدی است که به وسیله آن می توانید یک یا چند انباری (repository) برای خود ایجاد و یا آنها را مدیریت نمایید.

Git™ Version Control به شما این امکان را میدهد تا انبار های GIT را روی حساب سی پنل خود ایجاد، حذف، مدیریت یا تجمیع نمایید. با استفاده از GIT شما می توانید ست های فایل را نگهداری کرده و تغییرات آنها را از طریق ادیتورهای چندگانه را پیگیری نمایید. با استفاده از Git می توانید ست های فایل ها (مانند فایل ها و دارایی های یک وب سایت، پروژه توسعه یک نرم افزار، و حتی یکسری فایل های ساده متن) را مدیریت نمایید.

در صورتی که دسترسی به Shell برای شما فعال باشد می توانید به کنسول دستورها دسترسی داشته باشید و در صورتی که به Shell دسترسی ندارید تنها می توانید از طریق ابزار موجود در سی پنل انبارها (repositories) را ایجاد، حذف و یا تجمیع (clone) نمایید.

آموزش ایجاد Git™ Version Control در سی پنل

برای ایجاد انبار  Git ابتدا وارد سی پنل شوید، گزینه “Git™ Version Control” را پیدا کرده و روی آن کلیک نمایید. در صفحه جدید روی دکمه “Create” کلیک نمایید.

در صفحه بعدی تعدادی کادر باز می شود. هر کدام از این قسمت ها را جداگانه توضیح میدهیم:

Clone URL

در این بخش میتوانید آدرس دانلود انباری (repository) را وارد نمایید تا سی پنلاز این آدرس بتواند دانلود را انجام دهد.

Repository Path 

در این کادر باید یک اسم دلخواه وارد نمایید تا  یک پوشه برای پروژه شما ایجاد شود. باید دقت کنید نام این پوشه باید با حروف انگلیسی بوده و از بکار بردن کاراکتر هایی مانند \ * | ” ‘ < > & @ ` $ { } [ ] ( ) ; ? : = % # خودداری نمایید.در اینجا دقت کنید که وقتی یک انباری را ایجاد کردید نباید بعدا آن پوشه را پاک کنید و یا فایل های داخل آنرا تغییر دهید چون این کار باعث خراب شدن و از کار افتادن انباری می شود.

Repository Name

در اینجا یک نام دلخواه برای پروژه خود انتخاب کنید در در لیست گیت ها منتشر شود و آنرا به راحتی پیدا نماید. برای نهایی سازی روی  “Create” کلیک کرده تا پروژه گیت شما ایجاد شود.

نکته : اسامی پوشه های زیر پوشه های ممنوع میباشند و نباید در این پوشه ها Git را ایجاد، حذف و یا تغییر دهید:

.cpanel

.trash

etc

mail

ssl

tmp

logs

.cphorde

spamassassin

.htpasswds

var

cgi-bin

.ssh

perl5

access-logs

امیدواریم از این مقاله ی پویش سرور بهره مندی کافی را برده باشید.

در صورت بروز هرگونه سوال، همکاران ما در خدمت شما هستند.

برچسب ها

امیرحسین صمدبین

حدود 10 سال است که بــصورت تخصـصی و حـرفه ای در حـوزه سئو و بهینه سازی سایت فعالیت مـی کند و تجربه همکاری با ده ها رسانه بزرگ اینترنتی را در کارنامه خود دارد و سالـــهاست که یکی از بـرتـرین ها در زمینه تولید محتوای حرفه ای مطابق با الگوریتم های موتورهای جستجوگر در کشور است. وی در حال حاضر مدیریت پویش سرور را بر عهده دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

 
بستن
بستن