سی پنلهاست

آموزش Directory Privacy در سی پنل

Directory Privacy ابزاری در سی پنل است که با استفاده از آن می توان روی پوشه های مختلف سایت قفل گذاشت تا از دسترسی های غیر مجاز به آن پوشه جلوگیری گردد.

تصور کنید شما پوشه ی بسیار مهمی بر روی سایت خود دارید که قصد آن را دارید که هرکسی نتواند با وارد کردن نام آن وارد پوشه شود و محتویات آن را رویت کند. این پوشه گاهی می تواند پوشه مدیریت سایت شما باشد، گاهی می تواند عکس های شخصی شما باشد یا اسناد و مدارک مهمی که صرفاً دسترسی های خاصی می بایست برای آن وجود داشته باشد. راهکار تعیین این دسترسی Directory Privacy در داخل سی پنل شماست. با استفاده ازDirectory Privacy این امکان فراهم می شود که برروی فولدر های خود حفاظت امنیتی ایجاد نمایید. بدیم معنا که کاربرانی که از طریق وب می خواهند به این فولدر دسترسی پیدا کنند، می بایست رمز عبور و نام کاربری وارد نمایند.

بدین منظور ابتدا وارد سی پنل خود شوید و در قسمت FILES، گزینه Directory Privacy را انتخاب نمایید.

سپس در صفحه باز شده، با کلیک روی آیکون فولدر مورد نظر، مسیر فولدر مربوطه را بیابید.

پس از انتخاب مسیر صفحه ای مطابق زیر باز می شود . در این صفحه تیک گزینه Password protect this directory را بزنید و سپس نام دلخواه را وارد نمایید و روی گزینه Save کلیک نمایید.

جهت ایجاد کاربری، در قسمت پایین صفحه نام کاربری و پسورد مورد نظر را وارد نمایید.

و تمام! از این پس زمانی که شخصی قصد دیدن محتوای آن پوشه را داشته باشد روی مرورگر درخواست یوزر نیم و پسورد نمایش داده می شود و بدون وارد کردن آن قادر به مشاهده محتوای آن نیست.

پیشنهاد میگردد از Directory Privacy حتما برای مسیر ادمین سایت استفاده کنید تا یک سد محکم در برابر هکر ها ایجاد کنید.

برچسب ها

امیرحسین صمدبین

حدود 10 سال است که بــصورت تخصـصی و حـرفه ای در حـوزه سئو و بهینه سازی سایت فعالیت مـی کند و تجربه همکاری با ده ها رسانه بزرگ اینترنتی را در کارنامه خود دارد و سالـــهاست که یکی از بـرتـرین ها در زمینه تولید محتوای حرفه ای مطابق با الگوریتم های موتورهای جستجوگر در کشور است. وی در حال حاضر مدیریت پویش سرور را بر عهده دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 16 =

 
بستن
بستن